Пам’ятник «В пам’ять святої тверезості» (1874 р.)


Адреса:

с. Ясень, Рожнявіський р-н,

Івано-Франківська обл.


Опис:

За одним із переказів, «Хрест Святої Тверезості» встановлено на місці спаленої корчми, в якій місцеві лісоруби пропивали зароблені тяжкою працею гроші. Жінки лісорубів спалили корчму, а на її місці встановили хрест, як засторогу пияцтву.

За іншою  версією, Хрест встановлено під час поширеного на той час активного руху за тверезість. Ініціатором руху була церква і товариство «Просвіта». В кожному селі створювалися Братства тверезості, відбувалися місії за участю духовенства та встановлювався пам’ятний хрест з відповідним написом.

Подібний даному памятнику знаходиться і в Закарпатській області

На Закарпатті побудували пам`ятник тверезості

Пам`ятник тверезості 1874 року знайшли на Закарпатті. Це металевий хрест, виготовлений 1874 року. На його виготовлення гроші збирали католики разом з православними. На хресті погрозливі написи: "Хрест переміг язичництво, переможе й пиятство".

Пам`ятник тверезості не надто популярний у Білках. Стоїть у селі на одному із старих кладовищ.
Місцеві мешканці припускають, що саме "Хрест тверезості" оберігає їх від алкоголізму. А варять оковиту у селі майже всі.

Счетчик PR-CY.Rank Счетчик PR-CY.Rank Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net